Jak dodać video na YouTube by nikt poza Twoim Klientem nie miał do niego dostępu?

Jak dodać video na YouTube by nikt poza Twoim Klientem nie miał do niego dostępu?

Jak doskonale wiesz, nie ma idealnych zabezpieczeń przed „niepowołanym dostępem” dla osób, które znają się na technologiach internetowych. Istnieją jednak sposoby by w znacznym stopniu utrudnić przynajmniej zdecydowanej większości internautów kradzież contentu.


Jeżeli sprzedajesz za pomocą naszej Platformy materiały video możesz je udostępniać na 3 sposoby:

  • wgrywając pliki na nasze serwery,
  • wgrywając pliki na serwis YouTube,
  • wgrywając pliki na serwis Vimeo.

Pierwsza metoda bardzo skutecznie ogranicza kradzież contentu przez nieuczciwego Klienta ale ma jedną wadę: dostępność materiału video dla Klienta mocno zależy od chwilowego obciążenia naszych serwerów i internetu.

Metoda trzecia wymaga wykupienia płatnej wersji konta na Vimeo i w wielu przypadkach jest nieracjonalnym wyborem. Co więcej poziom zabezpieczenia plików jest porównywalny z umieszczeniem ich na YouTube.

Najlepsza opcja – hostowanie video na YouTube

Tak biorąc pod uwagę zalety i wady pozostałych rozwiązań, przechowywanie materiałów video przeznaczonych do sprzedaży na Platformie Telestudent jest najlepszym wyborem.

Jak to zrobić najlepiej?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to założenie swojego kanału – jeżeli go jeszcze nie posiadasz. Swój materiał (kurs, szkolenie) wgrywasz jak każdy inny film. Ważne jest natomiast jakie ustawienia zastosujesz.

Najważniejszym ustawieniem dotyczącym Twojego filmu jest wybranie widoczności. Koniecznie musisz ustawić „Niepubliczny”. Oznacza to dokładnie tyle, że nie można go wyszukać w YouTube ani w Google. Dzięki temu tylko osoba, która otrzyma od Ciebie link do nagrania będzie mogła je odtworzyć. Link do nagrania podajesz w sekcji Inwentarz opisu produktu.

Pozostałe ustawienia filmu.

Odbiorcy – Proponujemy zaznaczyć „Nie ten film nie jest przeznaczony dla dzieci” oraz „Nie, nie ograniczaj wyświetlania filmu tylko do widzów w wieku powyżej 18 lat”. Dzięki temu możemy dołożyć do wgranego filmu ekran końcowy.Komentarze i oceny.

Proponujemy wyłączyć możliwość komentowania nagrania na YouTube. Mogłaby to być „furtka” dla osób niepowołanych, której chcemy uniknąć.

Dodatkowe opcje

Zezwalaj na umieszczanie na innych stronach” - standardowo zaznaczona ale warto się upewnić, że faktycznie jest włączona. Opcja ta umożliwia oferowanie Twoich nagrań na naszej Platformie.

Opublikuj w sekcji Subskrypcje ….” - koniecznie musi być wyłączone.

Uwaga

YouTube umożliwia wskazanie konkretnych domen na których możliwe jest odtwarzanie filmów. By jeszcze lepiej zabezpieczyć swoje nagrania wskaż na jakich stronach będzie możliwe odtwarzanie. Zrób to zgodnie z instrukcją dostępną pod tym linkiem:

https://support.google.com/youtube/answer/6301625?hl=pl

Oczywiście dopisz do listy dozwolonych naszą domenę telestudent.pl.

Gdy masz już tak przygotowany materiał video, możesz go sprzedawać poprzez naszą Platformę.


Drukuj   E-mail