Landing Page & Lead Magnet na własnej domenie

Landing Page & Lead Magnet na własnej domenie

Chcesz by Twoja strona sprzedażowa umieszczona była na dedykowanej domenie? Od teraz jest to możliwie. Wprowadziliśmy nową funkcjonalność, która umożliwia zaparkowanie dowolne domeny lub subdomeny na naszych serwerach. Dzięki temu Twój Landing Page lub Lead Magnet może wyświetlać się pod adresem dedykowanej domeny.

Twoje wydarzenie, szkolenie lub kurs z własnym adresem www

Teraz możesz podłączyć domenę pod stronę sprzedażową utworzoną na Platformie Telestudent.

Jeżeli chcesz wzmocnić wartość wizerunkową Twojego wydarzenia (konferencji, szkolenia) albo kursu dobrym pomysłem jest wykupienie osobnej domeny, np.:

nazwa_wydarzenia . (pl, com, itp), która będzie wspierała markę. Przykład strony sprzedażowej wykonanej przy pomocy naszych narzedzi umieszczonej na domenie: https://kodymarki.pl/.

W takim przypadku strona sprzedażowa reklamująca je będzie osobnym adresem www. Czasami dobrym pomysłem jest utworzenie subdomeny do już istniejącej w postaci:

nazwa_wydarzenia.nazwa_firmy . (pl, com, itp). Przykład strony wykonanej przy pomocy naszych narzędzi na subdomenie: https://edycja2.kodyrelacji.pl/.

Telestudent obsłuży Twoją domenę (subdomenę) wyświetlając osobom odwiedzającym zawartość wskazanej przez Ciebie strony sprzedażowej utworzonej na Platformie.

Dodatkowo otrzymasz od nas certyfikat SSL by Twój adres zaczynał się od https:// (zob. HTTPS na Wikipedia) - jest to bardzo dobra praktyka, dobrze oceniana przez wyszukiwarki internetowe takie jak Google czy Bing oraz przeglądarki takie jak Chrome, Opera, Safari czy FireFox.


Strony posiadające certfikat SSL oznaczone są zieloną kłódką w pasku adresu przeglądarek internetowych.


Landing Page & Lead Magnet

Możesz podłączyć domenę pod dowolną stronę sprzedażową. Niezależnie od tego czy celem Twojej strony jest sprzedaż czy pozyskiwanie adresów email czasami warto jest przeznaczyć na te działania osobną domenę - szczególnie jeżeli planujesz używać tę stronę www dłuższy czas.

Twój wizerunek w oczach Klientów na pewno zyska.

Jeżeli masz na naszej Platformie Landing Page albo Lead Magnet rozważ zakupienie dla nich własnej domeny lub utworzenie subdomeny, szczególnie jeżeli chcesz reklamować je na social media. Dlaczego? Reklama z dedykowaną domeną wygląda zdecydowanie lepiej, dodatkowo możemy ustawić "autora", który będzie w takiej reklamie mógł być widoczny.

Co zrobić by podłączyć własną domenę pod stronę sprzedażową?

Gdy utworzysz już swoją stronę na platformie Telestudent ma ona adres w postaci:

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci ustawić DNS'y naszych serwerów u Twojego rejestratora domen. W przypadku gdy kierujesz do nas subdomenę, musisz ją najpierw utworzyć w swoim Panelu hostingowym. Wygenerujemy dla Ciebie certyfikat SSL oraz ustawimy nasze serwery by Twoja strona (adres domeny) wyświetlała odpowiednia zawartość.

Nie musisz się znać na kwestiach technicznych - my zrobimy wszystko co jest konieczne.

Cała operacja może trwać kilka do kilkunastu godzin - jest to czas gdy adres twojej domeny zacznie prawidłowo wskazywać nasze serwery we wszystkich miejscach na świecie.

Ile to kosztuje?

Telestudent nie pobiera żadnych opłat z tytułu obsługi Twoich domen. W chwili obecnej certfikaty SSL - Let's Encrypt są również bezpłatne. Zakup domeny możliwy jest u wielu dostawców i ceny są bardzo różne. Poszukaj rejestratora domen, który oferuje dobrą cenę za odnowienie domeny - tak odnowienie. Wiele firm stosuje promocje na zakup domeny w 1 roku ale kolejne lata kosztują bardzo różnie. Czasami nie opłaca się skorzystać z najtańszej oferty na rejestrację bo odnowienie domeny w kolejnym roku nie jest już tak korzystne w danej firmie.

SSL - co to jest?

"Certyfikat SSL certyfikuje, czyli potwierdza – wiarygodność strony oraz umożliwia szyfrowanie komunikacji między użytkownikiem a stroną www. To bardzo ważna funkcja. Dzięki niej osoba, która wprowadza dane na Twojej stronie (np. zapisanie na newsletter, formularz zamówienie itp). ma pewność, że nie zostaną one po drodze przechwycone. Dane są szyfrowane jeszcze w Twoim komputerze i w bezpiecznej postaci są przesyłane na serwer, tam dopiero następuje ich odszyfrowanie. Dzięki temu w razie podsłuchania transmisji – są one bezpieczne" - źródło Cyberfolks.

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.). Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera FTP, strony WWW itp. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze certyfikat SSL bardzo szybko znalazł zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności online - źródło Home.

 


Drukuj   E-mail