fbpx
Płatne Newslettery i Kursy na email

Płatne Newslettery i Kursy na email

Blog

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się rozwiązania edukacyjne maksymalnie ułatwiające korzystanie ze specjalistycznej wiedzy. Takimi prostymi i bardzo skutecznymi narzędziami są newslettery i kursy mailowe. Technicznie są to rozwiązania do siebie bardzo zbliżone, różnią się jednak zasadniczo w kwestii odbioru produktu przez Klienta i formą przygotowywanej treści.

Płatne Newslettery

Niezależnie od tego w jakim modelu biznesowym chcesz stworzyć swój Newsletter charakteryzuje się on tym, że jest cykliczny i przynajmniej w założeniach będzie tworzony „zawsze”. Osoba, która decyduje się zapisać na Twoją listę ma prawo spodziewać się wiadomości:

Modele biznesowe płatnych newsletterów

Jak zacząć?

Podobnie jak z każdym produktem, który chcesz wprowadzić na rynek, zacznij od zbadania potrzeb klientów i analizy konkurencji. Gdy podejmiesz już decyzję o stworzeniu newslettera możesz założyć go na naszej platformie. By to zrobić zostań naszym Partnerem – Zarejesteruj się jako Partner (Sprzedawca).

Dostarczymy Ci wszystkie potrzebne narzędzia za darmo. Twoją jedyną inwestycją będzie zakup domeny internetowej, na której „powieszona będzie” Twoja oferta.  Więcej na temat tworzenia stron sprzedażowych znajdziesz w artykule: „Jak stworzyć skuteczną stronę sprzedażową?”. Dzięki naszej Platformie przygotujesz ładną / skuteczną stronę zapisu i od razu możesz zacząć działać. Jeżeli Twój newsletter ma być tylko płatny to zamiast formularza zapisu umieść przycisk „Kup Teraz”, który prowadzić będzie do produktu: „Płatny newsletter”.

Oprogramowanie dostarczane na Platformie Telestudent umożliwia Ci wysyłanie dowolnej ilości newsletterów zarówno płatnych jak i bezpłatnych.

Płatne kursy na email

Od strony technicznej realizacja płatnych kursów wiele nie różni się od newsletterów. Najważniejsza jest jedna: kurs jest przygotowany z góry i każdy może go kupić w dowolnym momencie. Zawsze zacznie otrzymywać maile od pierwszego do ostatniego w ściśle określonych odstępach czasu. Zapis na kurs połączony jest z tzw. autoresponderem czyli programem, który dba by wysyłać sekwencje maili wg ściśle określonych parametrów. Przykładowo, Twój kurs ma 10 lekcji, chcesz by kursant otrzymywał je systematycznie co 3 dni. 11-ty mail ma przyjść następnego dnia po 10-tym – chcesz w nim podziękować za udział i zapraszasz na kolejny poziom.

Modele biznesowe kursów na email

Co zawiera kurs na email?

Kursy na email mogą mieć różną formę. Najczęściej spotykane to porady tekstowe oraz nagrania video. Maile mogą zawierać zadania do wykonania, linki do aplikacji sprawdzających wiedzę (testy), infografiki, pliki audio i inne. Wszystko zależy od inwencji twórcy.

Jak zacząć?

Podobnie jak w przypadku płatnego newslettera zacznij od zbadania potrzeb klientów. Gdy upewnisz się, że Twój produkt jest potrzebny zaplanuj kurs jak każdy inny. Dopasuj jego formę do postaci maili. Zdecyduj czy będzie to od razu produkt płatny czy element lejka. Wszystko co jest potrzebne do zrealizowania kursu od strony technicznej znajdziesz na Platformie. Przygotuj landing page, dodaj produkt w swoim Panelu sklepowym i zarabiaj.

Podsumowanie

Płatne newslettery i kursy na email to bardzo popularna i prosta w realizacji forma zarabiania na wiedzy. Niezależnie od tego na którą się zdecydujesz (może na obie) pamiętaj by systematycznie pytać swoich Klientów o opinię, poprawiaj co jest niezrozumiałe, dopracowywuj formę i dbaj o wysoką jakość merytoryczną. Dzięki takiemu podejściu będziesz mieć stały dopływ Klientów chętnie polecających Ciebie innym. Zarówno newsletter jak i kurs może być elementem Twojego lejka sprzedażowego, który zapewni Ci wysoką konwersję na droższe produkty.

Dzięki Platformie Telestudent możesz zacząć działać nie ponosząc żadnych kosztów (warto kupić domenę internetową), wystarczy dobry pomysł i motywacja do jego zrealizowania.

Drukuj