Strony Sprzedażowe

Chcesz skutecznie sprzedawać swoje kursy i szkolenia?
Strony typu Landing Page & Lead Magnet to narzędzia marketingowe, które Ci to umożliwią.
Pozyskujesz Klientów z reklamy, np. w social media? Nim skierujesz ich do sklepu najpierw pokaż im stronę sprzedażową. To w tym miejscu możesz przekonać do zakupu lub pozyskać adres email na dalsze działania marketingowe.
Landing Page
Strona "Landing Page" - trafiają na nią Klienci z reklamy. Ma na celu przekonanie do zakupu.
Lead Magnet
Strona "Lead Magnet" ma na celu sprzedaż produktu często bezpłatnego (np. ebook) by uzyskać email'e Klientów.
Product Launch
Strona "Product Launch" - informacja o uruchomieniu nowego produktu lub usługi.
Event Page
Strona "Event Page" - informacja o wydarzeniu (webinar, konferencja) z zachętą do zakupu biletu.

Większa skuteczność działań marketingowych

Dzięki zastosowaniu stron sprzedażowych skuteczność Twojego marketingu rośnie wielokrotnie. Klient chce dowiedzieć się więcej o Twoim szkoleniu, kursie czy webinarze nim zdecyduje się na zakup.
Nowość
Wprowadzasz nowy produkt na rynek? Ogłoś to światu.
Promocja
Wprowadzasz promocję cenową / czasową? Wytłumacz zasady.
Referencje
Posiadasz referencje od swoich Klientów? Koniecznie je zaprezentuj.
Gwarancja
Udzielasz "100% gwarancji satysfakcji"? Klienci to uwielbiają.
Image
Image
Image
Image
Image

Klienci uwielbiają kupować

Tworząc swoje strony sprzedażowe pamiętaj o kilku podstawowych zasadach znanych autorytetów:

“Ludzie nie lubią być wystawieni na sprzedaż, ale za to uwielbiają kupować!”
“Możesz mieć wszystko, czego w życiu potrzebujesz, jeśli tylko pomożesz innym uzyskać to, czego oni sami potrzebują”
“Mów do kogoś o nim samym, a będą cię słuchać godzinami”
“Wielcy sprzedawcy to budowniczowie relacji, którzy wytwarzają wartość i pomagają swoim klientom osiągnąć sukces”
“Ludzie nie kupują dla logicznych powodów. Kupują pod wpływem emocji.”
“Nie chcę bajerów – chcę wartości. Nie chcę korzyści – chcę wartości”
Client 1

Jak stworzyć skuteczną stronę sprzedażową?

Nawet najlepiej przygotowana reklama, post w social media, email nie zagwarantują Ci sprzedaży jeżeli skierujesz ruch bezpośrednio na ofertę produktu. Nawet najlepiej przygotowany opis Twojego szkolenia, kursu czy konferencji ograniczony jest do pewnego szablonu używanego przez Platformę. Tylko prawidłowo przygotowana strona sprzedażowa, która przygotuje Klienta do zakupu da Ci szansę na wysoką konwersję. Poznaj zestaw zasad, które musi spełnić taka strona by zapewnić Ci sukces.

Nagłówek

Najważniejszy element strony sprzedażowej. Wskaż w nim najważniejszą korzyść lub cechę Twojego kursu, szkolenia czy wydarzenia, która ma skłonić Klienta do zakupu, pozostawienia maila czy telefonu - w zależności co jest Twoim celem. Dopracowanie treści nagłówka to czasochłonna ale bardzo ważna część przygotowywania landing page. Jeżeli masz taką możliwość to testuj różne nagłowki i wybierz ten, który najlepiej działa na Twoich Klientów. Kreatywność jest tutaj bardzo mile widziana. W poradniku "Dobre Parktyki dodawania produktów na Platformie Telestudent" zwracamy uwagę, że nazwa Twojego produktu powinna przykuć uwagę Klienta, by wyróżniała go spośród innych ofert w danej kategorii. Tutaj nie ma konkurencji ale jest walka o pozostanie Klienta na Twojej stronie sprzedażowej. Już został skuszony wcześniej reklamą, teraz musi dostać potwierdzenie, że ten produkt jest tym czego potrzebuje. Reklama, post w social media, email wskazują "ból Klienta" a nagłówek i korzyści mają wskazać konkretne rozwiązanie najważniejszego problemu Klienta.

Najważniejsze korzyści

Wypunktuj najważniejsze korzyści Twojej oferty. Uwypuklij takie cechy, które na prawdę są ważne dla Twoich Klientów. Najlepszym sposobem by dowiedzieć się co dla nich jest ważne jest zrobienie badania. Możesz zastosować ankietę lub zapytać telefonicznie obecnych Klientów z jakiego powodu uważają Twoje szkolenie czy kurs za dobre (przeczytaj: Co to oznacza, że kurs online jest dobry, wartościowy?). Ważne jest by używać fraz, zdań, które podali w odpowiedziach. Mówienie językiem Twoich Klientów to najlepszy sposób by dotrzeć do Twojej idealnej grupy docelowej.

Rozbijanie obiekcji Klienta

Każda osoba zainteresowana Twoją ofertą ma jakieś wątpliwości, obawy. Ważne by zdawać sobie z nich sprawę i na nie odpowiedzieć. Niezależnie czy będzie to zdanie tekstu czy zestaw pytań i odpowiedzi musisz znać typowe obiekcje Twoich Klientów i na nie szczerze odpowiedzieć. Ty najlepiej wiesz co oferujesz i jaką faktyczną wartość dajesz swoim studentom. Postaraj się możliwie prostym językiem wytłumaczyć jak przeprowadzisz daną osobe z punktu A (miejsca gdzie teraz się znajduje) do punktu B (miejsca gdzie znajdzie się po zdobyciu Twojej wiedzy).
Jeżeli celem Twojej strony jest pozyskanie email'a albo numeru telefonu to koniecznie wyjaśnij co się wydarzy dalej, kto uzyska dostęp do tych danych i w jakim celu. W dzisiejszych czasach dane tego typu to swojego rodzaju waluta i Klient ma prawo mieć pełną świadomość za co i ile płaci oraz w jaki sposób może wycofać swoją zgodę na ich używanie.
Dobrym sposobem na rozbicie obiekcji Klienta jest podanie nr telefonu lub chociaż adresu email pod którymi może się skontaktować i dopytać o szczegóły. Często samo przedstawienie tych informacji na tyle uwiarygadnia ofertę, że może być to ostateczny argument "za". Tylko bardzo niewielka ilość osób faktycznie zadzwoni albo napisze by dowiedzieć się więcej. Ci co się skontaktują to wręcz idealni Klienci bo chcą kupić ale brakuje im tylko małego argumentu by podjąc ostateczną decyzję.

Dowód Społeczny, statystyki, wykresy

Nic tak nie działa jak rekomendacja innych osób. Jeżeli posiadasz prawdziwe opinie swoich Klientów to koniecznie je wykorzystaj. Uwielbiamy słuchać co inni Klienci sądzą o danym produkcie i podejmować własne decyzje zakupowe "bez ryzyka" - skoro komuś podobnemu do mnie to się podoba i jest przydatne to i moje oczekiwania zostaną zaspokojone. Nawet jeżeli nie jesteś w stanie zaprezentować rekomendacji konkretnych osób to możesz chociaż pokazać loga firm z których pochodzą Twoi zadowoleni Klienci.
Jeżeli jesteś w stanie przedstawić korzyści z Twojego produktu edukacyjnego za pomoca statystyk, liczb, wykresów - zrób to koniecznie. Większość szablonów stron sprzedażowych posiada narzedzia do wizualizacji tego typu danych. Pamiętaj, że jest bardzo duża grupa osób do których docierają twarde dane - najlepiej podparte badaniami albo nazwiskiem autorytetu w danej branży. W zależności od kontekstu mogą to być dane o dotychczasowej sprzedaży, ilości zadowolonych Klientów, osób które zapisały się na Twój newsletter, skomentowały Twóją ofertę czy jakieś wskaźniki określające jakość np. % osób kończących kurs certfikatem, egzaminem, zdających testy itp.

Call to Action

Cała Twoja strona sprzedażowa ma jeden cel: zakup, zapis na listę, podanie numeru telefonu itp. Bardzo ważne jest by ten cel był jasny i przejrzysty także dla Twoich Klientów. Przyciski "kup teraz" czy formularze zapisu powinny być maksymalnie widoczne i łatwe do wypełnienia. Zadbaj o to by były dobrze widoczne i w przypdku przycisków powtórzone dostatecznie czesto. Klient może podjąć decyzję w różnych miejscach Twojej strony i musi mieć maksymalnie ułatwoną drogę do sfinalizowania swojej decyzji zakupowej. Dlatego stosowanie kontrastu i jasnych przekazów jest tak istotne. Czasami warto jest stosować fomę osobową, zamiast "Kup Teraz" zastosować "Kupuję", zamiast "zarezerwuj .." -> "Rezerwuję ..." itd. Warto zbadać jaka forma jest lepsza dla Twojej grupy docelowej. Może się okazać, że skuteczność koloru przycisku czy formy treści może bardzo mocno zmienić konwersję całej Twojej strony sprzedażowej.
Formularze stosowane na tego typu stronach powinny być maksymalnie uproszczone i wymagać minilaną ilość danych. Jeżeli wystarczy Ci email albo para Imię + email nie wymagaj podawanie większej ilości danych. Im mniej oczekujesz tym większa szansa, ze potencjalny Klient zgodzi się podać Ci swoje dane. Nawet jeżeli w zamian za dane swoicj Klientów dostarczasz bardzo wartościowy ebook postaraj się zadowolić minimalną ilością danych. Postaw się w sytuacji Twojego Klienta, który kilka razy dziennie atakowany jest prośbami o dane w zamian za "wiedzę". W dalszych etapach na pewno znajdziesz sposób by pozyskać więcej interesujących Ciebie danych a gdy Klient bardziej Ci zaufa to z przyjemnością Ci je przekaże.

Szablon, zdjęcia, filmy

Nawet najlepiej przygotowany tekst jeżeli zostanie podany w mało atrakcyjnej formie nie zrealizuje swojego celu. Zadbaj o to by zaprezentować go w sposób przejrzysty. Stosuj:

  • akapity,
  • wypunktowania,
  • pogrubienia ważnych fragmentów
  • dobrej jakości zdjęcia dopasowane do Twojego przekazu
  • krótkie filmy
Możesz wykorzystywać bezpłatne lub płatne zdjęcia z banków zdjęć (więcej tutaj: Jak legalnie wykorzystywać zdjęcia i grafiki z sieci?) ale dużo lepszy efekt uzyskasz stosując własne przedstawiające Ciebie lub Twój zespół. Lubimy kupować od ludzi dlatego jeżeli chcesz osiągnąć maksymalnie dobre efekty to zainwestuj trochę czasu w przygotowanie własnych zdjęć.

Filmy zachęcające do zakupu lub będące atrakcyjnym tłem dla tekstu to wyjątkowo skuteczna metoda na zwrócenie uwagi Twojego Klienta. Jest duża grupa osób, która zdecydowanie woli posłuchać co masz jej do powiedzenia niż czytać długie bloki tekstu. Jest też to niesamowita okazja by ocieplić swój wizerunek, spowodować by osoba przeglądająca Twój landing page Ciebie polubiła. Nie musi to być profesjonalne nagranie ze studia telewizyjnego. W większości przypadków nagranie zrobione telefonem w zupełności wystarczy.

Szablon Twojej strony sprzedażowej powinien być dopełnieniem całej treści. Dobrą zasadą jest wybieranie go na samym końcu. Dlaczego?
Ważne jest by najpierw przygotować dobrą treść, zdjęcia i ewentualnie filmy a potem dopasować je do szablonu by nie sugerować się propozycją graficzną przy tworzeniu przekazu do Klienta. Dzięki temu nie zapomnisz o niczym ważnym.
Nasze szablony umożliwiają Ci modyfikowanie dowolnego elementu i dostosowanie do Twoich potrzeb. Możesz kopiwać gotowe bloki, usuwać te niepotrzebne, zmieniać czcionki, kolory, tła, zdjęcia i kolejność elementów na stronie. Nasz edytor to potężne narzędzie z którego może korzystać nawet niedoświadczona w tworzeniu stron osoba. Nie musisz znać html, css, js. Nie musisz nawet wiedzieć co to jest. Obsługa naszego "Page Bulder'a" jest intuicyjna i prosta. Dzięki ogromnej ilości gotowych elementów możesz stworzyć nawet bardzo zaawansowaną graficznie stronę układając ją jak domek z klocków. Co ważne stosując nasze gotowe szablony masz pewność, że powstanie strona responsywna czyli taka, która dobrze wyświeli się zarówno na komputerze, tablecie jak i na telefonie.

Przykłady

Nagłówek, Call To Action

Szablon "Psychiatrist" - idealne wykorzystanie przestrzeni, na jednym ekranie mamy film w tle oraz przejrzysty przekaz słowny (mocny nagłówek, wyjaśnienie celu oferty i wezwanie do działania).

Partnerzy, Klienci

Jeżeli Twoimi Klientami lub Partnerami są firmy to zaprezentuj ich loga.

Liczby, Korzyści

W szablonie "Charity" na jednym ekranie widzimy zarówno ładnie przedstawione dane liczbowe jak i korzyści oferty dla Klienta. Zastosowanie ikon wzmacnia przekaz.

Dowód Społeczny

Opinie prawdziwych Klientów zawsze dodają wiarygodności i "ułatwiają podjęcie decyzji zakupowej".
Client 1

Wybrane szablony polecane na Twoje strony sprzedażowe

Zostań Partnerem Telestudent

Zostań Partnerem Telestudent i uzyskaj dostęp do narzędzi umożliwiających tworzenie stron sprzedażowych. Możesz budować je od "zera" przy pomocy rewelacyjnego narzedzia SP Page Bulder lub korzystać z gotowych szablonów, które możesz dowolnie modyfikować.
Dla przykładu:
Chcesz by strona sprzedażowa umieszczona była na Twojej dedykowanej domenie albo subdomenie? 

Sprawdź jak to zrobić: Landing Page & Lead Magnet na własnej domenie.

Sprzedawaj swoje kursy, szkolenia, webinary, konferencje edukacyjne na naszej Platformie i uzyskaj dostęp do wszystkich dostępnych narzedzi za darmo. Zostań naszym Partnerem już dziś i Zarejestruj się jako Sprzedawca: