Debata Sztuczna inteligencja (AI) wyzwaniem dla firm nie tylko z sektora IT

Debata Sztuczna inteligencja (AI) wyzwaniem dla firm nie tylko z sektora IT

 

  • Początek: środa, 06 kwiecień 2022 14:00
  • Zakończenie: środa, 06 kwiecień 2022 15:30
  • Miejsce: Centrum Technologii Informatycznych PŁ, ul. Wólczańska 217/223, budynek B-19
  • Wydarzenie bezpłatne

Opis wydarzenia

TECHNOLOGIE JUTRA – debaty w Politechnice Łódzkiej to nowa inicjatywa, w której wezmą udział zaproszeni eksperci z przemysłu i uczelni. Przedsiębiorców i tych, którzy planują własny biznes zapraszamy do udziału i rozmów z zaproszonymi specjalistami. Zapraszamy wszystkich, którzy o technologiach kształtujących naszą przeszłość chcą dowiedzieć się więcej od tych, którzy na ten temat wiedzą naprawdę dużo.

Temat pierwszej debaty – sztuczna inteligencja (AI ang. artificial intelligence) - jest niezwykle „na czasie”, często słychać o nim także w mediach.

O czym będą mówić specjaliści? Oczywiście o zastosowaniach AI, które wydają się nieograniczone i znakomicie mogą zbudować konkurencyjną pozycję biznesową na rynku różnych branż. Technologia ta, chcemy czy nie, zmienia nasze życie, nasze potrzeby i oczekiwania – o tym też będzie rozmowa. Podobnie jak o kompetencjach, które powinna posiadać osoba, jeżeli myśli o pracy w firmie wdrażającej inteligentne technologie.

Panelistami będą osoby zarządzające w znanych firmach informatycznych takich jak: Hexagon – dyrektor Marek Brylski, Pixel Technology – członek zarządu Jakub Musiałek, MakoLab – wiceprezes zarządu Mirosław Sopek. W wydarzeniu wezmą też udział dziekani wydziałów PŁ kształcących informatyków prof. Jacek Kucharski (Wydział EEIA) - jako panelista i prof. Adam Wojciechowski (Wydział FTIMS) - jako moderujący dyskusję wspólnie z dyrektor Magdą Kubicką z ŁSSE.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środę 6 kwietnia do Centrum Technologii Informatycznych PŁ, ul. Wólczańska 217/223, budynek B-19.