PRS od kuchni. Aspekty operacyjne instytucjonalnego najmu mieszkań

PRS od kuchni. Aspekty operacyjne instytucjonalnego najmu mieszkań

 

  • Początek: środa, 26 maj 2021 9:15
  • Zakończenie: środa, 26 maj 2021 10:15
  • Miejsce: online
  • Wydarzenie bezpłatne

Prelegenci

Mira Kantor-Pikus

Cushman & Wakefield

Katarzyna Szydłowska-Biskup

Vantage Development

Karolina Brojek

Aurec Capital Poland

Dariusz Węglicki

Country Manager - Catella Polska

Jarosław Bator

Chief Operations Officer at Resi4Rent

Opis wydarzenia

Wynajem instytucjonalny mieszkań w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. O czym, oprócz właściwego przygotowania budynku, powinny pamiętać nowe podmioty rozważające inwestowanie w ten właśnie sektor? Opowiedzą o tym eksperci z branży PRS na spotkaniu organizowanym przez Cushman & Wakefield w dniu 26 maja o godzinie 9:15.

Mieszkania na wynajem w Polsce stanowią szacunkowo ok. 15% całkowitych zasobów mieszkaniowych, z których większość jest w rękach prywatnych właścicieli lub stanowi własność jednostek samorządu terytorialnego. Liczba mieszkań planowanych lub będących w budowie z przeznaczeniem na wynajem szacowana jest obecnie na 35 tys. Sektor instytucjonalnych mieszkań na wynajem (PRS) w Polsce jest jeszcze w powijakach, jednakże dynamiczny rozwój tego sektora jest widoczny i nieunikniony – warunkują to zmiany demograficzne, ekonomiczne oraz społeczne. Wielu deweloperów, mając świadomość tego trendu i potencjału rynku, zaczyna rozważać realizację inwestycji w sektorze najmu instytucjonalnego.

Eksperci międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield zapraszają Państwa na webinar pt. ”PRS od kuchni. Aspekty operacyjne instytucjonalnego najmu mieszkań”, podczas którego omówione zostaną najważniejsze czynniki, od których zależy sukces wynajmu. Oprócz lokalizacji i samego projektu, warto zadbać również o sprawne zarządzanie najmem, o czym porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi.

Spotkanie będzie miało formę moderowanej dyskusji, którą poprowadzi Mira Kantor-Pikus, Partner odpowiedzialna za inwestycje alternatywne w Dziale Rynków Kapitałowych w Cushman & Wakefield, a wśród prelegentów znajdą się eksperci z branży nieruchomości mieszkaniowych:

  • Katarzyna Szydłowska-Biskup, Menedżer ds. komunikacji, Vantage Development
  • Dariusz Węglicki, Country Manager, Catella Polska
  • Jarosław Bator, CEO, R4R
  • Karolina Brojek, Real Estate Investment Associate, Aurec Capital

Podczas wydarzenia eksperci Cushman & Wakefield przedstawią także wyniki ankiety przeprowadzonej na reprezentatywnej grupie, dotyczącej podejścia społeczeństwa do wynajmu mieszkań, preferencji mieszkaniowych oraz największych wyzwań związanych z poszukiwaniem mieszkania.

Słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom.

Webinar odbędzie się w środę, 26 maja 2021 r. o godzinie 9:15.