XXV Maraton Firm Konsultingowych 2022

XXV Maraton Firm Konsultingowych 2022

 

  • Początek: czwartek, 03 marzec 2022 9:00
  • Zakończenie: czwartek, 17 marzec 2022 9:00
  • Wydarzenie bezpłatne

Opis wydarzenia

W ramach Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu SGH odbędzie się po raz 25 wydarzenie związane z branżą konsultingową, określane jako Maraton Firm Konsultingowych.

Od 25 lat Maraton Firm Konsultingowych jest jednym z najbardziej istotnych wydarzeń organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Przedsięwzięcie jest dedykowane dla studentów i ma na celu wpieranie ich rozwoju i ścieżki kariery po zakończeniu edukacji.

Wydarzenie ma na celu wspieranie osób które są zainteresowane rozwojem swojej kariery w przestrzeni branży konsultingowej, wsparcie to ma za zadanie otworzenie ścieżki kariery zainteresowanym, oraz wprowadzenie ich w świat branży konsultingowej.

Maraton Firm Konsultingowych działa w ramach Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu SGH i funkcjonuje od 1998 roku. Wydarzenie jest organizowane w kreatywnej formie, dzięki połączeniu targów oraz warsztatów. Podczas targów poznaje się branże konsultingową, natomiast podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z praktycznym ujęciem konsultingu przez co mogą zwiększyć swoje kompetencję, zbudować nowe umiejętności a także nawiązać wstępny czy też zawodowy kontakt ze środowiskiem zawodowym.

MFK, to wydarzenie które tworzy warunki nie tylko dla potencjalnych kandydatów na stanowiska w branży konsultingowej, ale jest to także okazja dla przedstawicieli na wyłapanie „perełek”. Poprzez odbywające się tam zajęcia praktyczne w formie warsztatów istnieje realna szansa na zbudowanie doświadczenia, wykształcenie nowych predyspozycji zawodowych czy nawet nawiązanie kontaktów. Jest to także świetne doświadczenie dla osób które pragną się ukierunkowa.

W ramach MFK istnieje szansa na udział w zajęciach związanych z:

  • Mock interviews,
  • Speed Dating,
  • Lunch&Case.

Całe wydarzenie jakim jest Maraton Firm Konsultingowych 2022, jest zatem wspaniałym doświadczeniem które w przystępny i ciekawy sposób tworzy warunki do budowania praktycznego podejścia do pracy w przestrzeni konsultingowej, ale także rekrutacji i zapoznania się ze strukturą przedsiębiorstwa oraz pracy w branży konsultingowej. Wydarzenie to także forma do realnego kontaktu z przedstawicielami danego przedsiębiorstwa, dzięki czemu  istnieje szansa na nie tylko zapoznanie się z zagadnieniem konsultingu ale także szansa na zdobycie pracy.

Coroczne targi w tym roku organizowane są w formie zdalnej dzięki czemu jest to okazja dla studentów z całej Polski. Targi będą zawierały wirtualne stanowiska, warsztaty i konkursy, a wszystko to zostanie podzielone na moduły które będą rozdzielone na konkretne obszary zainteresowań.

Więcej informacji: