GDG Cloud Krakow Meetup - powered by GFT & Sabre

GDG Cloud Krakow Meetup - powered by GFT & Sabre

 

 • Początek: wtorek, 09 listopad 2021 17:30
 • Zakończenie: wtorek, 09 listopad 2021 20:00
 • Miejsce: Tischnera 8, Kraków
 • Wydarzenie bezpłatne

Opis wydarzenia

Już 9 listopada w Krakowie, w siedzibie Sabre przy ul. Tischnera 8, odbędzie się Google Developer Group Cloud Kraków Meetup. Jest to spotkanie przeznaczone dla wszystkich, którzy interesują się technologią chmury obliczeniowej, a w szczególności dla programistów i specjalistów IT korzystających na co dzień z produktów i usług Google. Na scenie wystąpią eksperci chmurowi z GFT Poland oraz Sabre Polska.

 • Celem spotkania jest zbudowanie w regionie społeczności, która będzie wpływać na przyszłość przetwarzania w chmurze.
 • Meetup posłuży wymianie wiedzy pomiędzy uczestnikami pod okiem specjalistów wdrażających na co dzień chmurę.
 • Google Developers Groups (GDG) pracuje nad rozwijaniem nowoczesnych technologii Google Cloud od 10 lat

Forum rozwoju chmury obliczeniowej w Krakowie

GDG (Google Developers Groups) zrzesza osoby z całego świata korzystające z produktów i usług Google, oraz zainteresowane zdobywaniem i dzieleniem się wiedzą o technologiach chmurowych. Grupa regularnie organizuje spotkania, konferencje i hackathony.

Krakowska edycja GDG będzie odbywać się raz w miesiącu. Celem pierwszego spotkania jest przygotowanie gruntu pod kolejne meetupy, podczas których programiści i specjaliści IT będą rozwijać swoje umiejętności w obszarze jednej z najszybciej ewoluujących technologii. Krakowski meetup jest darmowy i otwarty dla wszystkich – jednak ze względu na pandemiczne ograniczenia obowiązuje rejestracja na wydarzenie.

Jesteśmy strategicznym partnerem Google i wiemy, jak istotna w rozwoju kompetencji chmurowych jest możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z praktykami i specjalistami. Mamy nadzieję, że krakowskie spotkania uwolnią drzemiącą w młodych ludziach kreatywność i wpłyną na jakość ich pracy oraz umiejętności - mówi Sebastian Drzewiecki, prezes zarządu Sabre Polska.

Sabre ma w swoich szeregach wielu ekspertów w zakresie usług chmurowych Google. W oddziałach firmy pracuje 125 osób posługujących się certyfikatem Google Cloud Platform (GCP), które spędziły w sumie 70 tys. godzin na szkoleniach organizowanych przez Google. To drugi wynik na świecie.

Wymiana wiedzy i budowanie społeczności

Pierwsze spotkanie GDG Cloud Kraków będzie poświęcone tematyce budowania i zarządzania skalowalną infrastrukturą chmury, konteneryzacji, Kubernetes, przetwarzaniu danych, uczeniu maszynowemu i inżynierii oprogramowania.

Spotkania GDG mogą stać się prawdziwą platformą rozwoju innowacji w Krakowie. Mamy tego świadomość i dlatego z dużym zaangażowaniem wspieramy inicjatywę, która ułatwia nawiązywanie kontaktów między ludźmi o podobnych zainteresowaniach i potrzebach dzielenia się praktyczną i specjalistyczną wiedzą. Jako jeden z najszybciej rozwijających się partnerów Google Cloud na świecie jesteśmy dumni, że możemy umacniać to środowisko - mówi Tomasz Smoleński, Head od Growth w GFT Poland.

Kolejne spotkania GDG skoncentrują się na konkretnych problemach i zagadnieniach związanych z technologiami chmurowymi. Grupa będzie organizować też tzw. festiwale dla programistów, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o tworzeniu oprogramowania przy użyciu narzędzi i technologii Google lub społeczności open-source.

Agenda spotkania

 • 17:30 – Powitanie uczestników i networking
 • 18:00 - Jak zbudować bank wirtualny w chmurze - Jarosław Szczepankiewicz, GFT
 • 18:45 - Cloud CI/CD w skali przedsiębiorstwa: wszystko, co musisz wiedzieć - Grzegorz Pietrzyk, Sabre Polska
 • 19:30 - Networking i poczęstunek